Technologia,

Chcę innych uzależnić od książek – Mikołaj Małaczyński

8 lipca 2019

Mikołaj Małaczyński jest prezesem zarządu i współzałożycielem firmy Legimi – Netflixa z książkami – płacąc abonament uzyskuje się dostęp do tysięcy książek.

Rozmawiamy o wypożyczaniu książek, bibliotekach, rozwoju nawyków czytelniczych i przyszłości czytelnictwa. Ale również rozmawiamy o rozwijaniu ambitnego biznesu, który zabiega o naszą koncentrację i musi konkurować z wielkimi koncernami. 

Drugą część podcastu poświęciliśmy zaangażowaniu obywatelskiemu. Mikołaj zachęca do rozpoznania “swego Westerplatte” – sprawy, której nie możemy odpuścić. Następnie, nie chowania się za plecami innych, a stanięcia na czele, by tej sprawy bronić .

Firma Mikołaja Małaczyńskiego: https://www.legimi.pl/

Kilka ciekawych myśli:
Młode pokolenie już wie, a starsze uczy się, że lepiej mieć dostęp niż coś posiadać.
Ważniejsze jest zdobywanie umiejętności, niż zdobywanie wiedzy na własność.
Ebooki obecnie robią zawrotną karierę.
Technologia powoduje otwieranie nowych ścieżek i pozwala włączać nowe grupy, które, być może do tej pory, były wykluczone z korzystania z danej usługi.
Nie jest tak, że czytamy albo książki papierowe, albo słuchamy audiobooków. Jeśli ktoś jest czytelnikiem, to jest czytelnikiem, który czyta wszystko.
Zachęcam słuchaczy do znalezienia takiej sprawy, od której nie można zdezerterować.
Chciałabym byśmy dali odpór problemowi, jakim jest fake news.

Jak możesz słuchać podcastu?

Możesz słuchać na tym blogu.

Ale możesz też słuchać nas na dowolnym odtwarzaczu mp3. Plik powinieneś pobrać z tego bloga, a następnie wgrać go na swój odtwarzacz.

Z wygody polecamy ostatni sposób, czyli słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Robimy podobnie i jesteśmy zadowoleni, ponieważ ulubione podcasty można mieć ze sobą, by słuchać je w każdym miejscu i dowolnym czasie.

Śledź podcast Stacja zmiana na: iTunes | Android | SoundCloud | Twitter | Overcast |  RSS

Prosimy, oceń nasz podcast

Jeżeli zechcesz nam w jakiś sposób podziękować za naszą pracę, najlepszym sposobem, będzie pozostawienie opinii w iTunes.

Dzięki temu, że to zrobisz, podcast Stacja Zmiana będzie widoczny i ułatwi nam docieranie do słuchaczy.

Możesz to zrobić klikając na linka poniżej:

-> Link do podcastu w iTunes

Transkrypcja:

wkrótce

Scroll to top