Praca,
Technologia,

Modny zawód – menadżer do wynajęcia – Janusz Pietruszyński

30 sierpnia 2021

Rozmawiamy o zawodach przyszłości, zmianach w zatrudnieniu, które już nadchodzą, i których nie możemy przegapić. Janusz Pietruszyński dzieli się przemyśleniami wykonując nowoczesny zawód interim menager, czyli menadżera do wynajęcia oraz bussines conectora. Janusz mówi, że sprofesjonalizował utrzymywanie relacji i nawiązywanie relacji.

W tym odcinku rozważmy nie tylko jakich kompetencji będziemy niedługo potrzebowali, ale również jaki jest stan małych i średnich przedsiębiorstw, czy chcą się zmieniać, i co przegapiają. Jak przebiega sukcesja w Polskich firmach i jak to wpływa na styl zarządzania firmą.

Mniej więcej od połowy rozmowy poruszamy temat zawodów przyszłości. Uważam, że na stacji zmiana taki temat powinien pojawiać się regularnie, bo musimy patrzeć w przyszłość i być przygotowanym na zmiany. Bo jak mówi Janusz, czeka nas sporo zmian i musimy się do tego przyzwyczaić. Rozmawiamy o wyzwaniach, które niesie za sobą higiena cyfrowa i rewolucja cyfrowa, która zostanie z nami już do końca naszego życia.

Linkedin Janusza Pietruszyńskiego: https://bit.ly/2WDHULq

Twitter: https://twitter.com/pietruszynskij

Muzyka w tym odcinku:

https://bit.ly/3kBLKgk

https://bit.ly/3kySwn0

https://bit.ly/38mrf1l

https://bit.ly/3sUCJ5E

 

Ciekawe myśli z rozmowy:

Nawiązywanie relacji i utrzymywanie relacji jest ważną umiejętnością.

Mamy szalone lata dwudzieste, które poprzedzają zwariowane lata trzydzieste. Te lata przyniosą przewartościowanie pojęć, do których się przyzwyczailiśmy. I te zmiany będą dotyczyły nas wszystkich, bez względu na wiek.

Można świadomie zrezygnować z rozwoju linearnego: kolejna praca, kolejna praca i wybrać model interim menagera. Czyli dotrzemy do momentu, gdzie uwierzymy, że mamy na tyle wysokie kompetencje, że możemy je zaoferować nie jednej, ale kilku firmom jednocześnie.

Nuda hamuje rozwój zawodowy.

Kiedyś interim menager kojarzył się z kolorem siwych włosów, dzisiaj może nim zostać osoba tuż po studiach. Dzisiaj interim menager jest bardzo modnym zawodem.

Etat jest strefą komfortu, w pracy interim menagera pojawią się nowe emocje:

– trzeba umieć zorganizować sobie nowe zlecenia

– umieć rozstawać się z projektem i firmą

– nie znajdziesz swego biurka lub kubka w kąciku kawowym

– samoorganizacja to podstawa.

Praca interim menagera to pieniądze, wolność, intensywne bodźce w krótkim czasie, zmęczenie, a nie znużenie, nie trzeba się do nikogo przymilać, jest komfortowo i ma się samego siebie za szefa.

W Polsce nadal pokutuje mit, że jeśli ktoś pracuje z domu, to wykonuje gorszą pracę.

Mijając uczniów szkół średnich i studentów na ulicy, mijamy naszych następców. To są osoby, które przyjdą i poprawią świat, który stworzyliśmy, bo oni widzą coś, czego my nie zauważyliśmy.

Jest cała masa firm, które przywiązały się do rutyny operacyjnej z początku lat dziewięćdziesiątych i przez to zafundowały sobie deficyty.

Umowa społeczna na linii pracodawca-pracownik za chwilę się zdezaktualizuje, ale już pisze się zupełnie nowa umowa, ustalona na innych zasadach.

Uważnie przyglądam się bliznom jakie społeczeństwu zrobił Instagram. My tam się przeglądamy i my tam się krzywdzimy.

Czas influencerów się kończy, nadchodzi czas kuratorów treści.

Będziemy do końca życia niewolnikami algorytmów, bo one decydują co czytamy i co oglądamy.

Nasze spotkania towarzyskie polegają na pokazywaniu sobie urządzeń. W kieszeni każdy ma swój mikroświat.

Dzisiaj guru cyfrowym w rodzinie jest dziesięciolatka. Ale to pokolenie wymaga szybkiego zaopiekowania się. Powinniśmy doczekać się rzecznika praw dziecka cyfrowego, a w szkole powinniśmy mieć higienistki cyfrowe.

 

Jak możesz słuchać podcastu?

Możesz słuchać na tym blogu.

Ale możesz też słuchać nas na dowolnym odtwarzaczu mp3. Plik powinieneś pobrać z tego bloga, a następnie wgrać go na swój odtwarzacz.

Z wygody polecamy ostatni sposób, czyli słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Robimy podobnie i jesteśmy zadowoleni, ponieważ ulubione podcasty można mieć ze sobą, by słuchać je w każdym miejscu i dowolnym czasie.

Śledź podcast Stacja zmiana na: iTunes | Android | SoundCloud | Twitter | Overcast |  RSS | SpotifyYouTube

Prosimy, oceń nasz podcast

Jeżeli zechcesz nam w jakiś sposób podziękować za naszą pracę, najlepszym sposobem, będzie pozostawienie opinii w iTunes.

Dzięki temu, że to zrobisz, podcast Stacja Zmiana będzie widoczny i ułatwi nam docieranie do słuchaczy.

Możesz to zrobić klikając na linka poniżej:

-> Link do podcastu w iTunes

Można słuchać tego odcinka również na YouTube  <- przy okazji zasubskrybuj.

Scroll to top