Lifestyle,
Zdrowie,

Zmień nawyki i wybiegaj stres

6 listopada 2017

Bieganie zrobiło się modne, a biegi uliczne krótsze i dłuższe organizowane są już w prawie każdej polskiej miejscowości.

Różne bywają motywacje tych, którzy biegają. Różny jest staż biegaczy i doświadczenia. Nie każdy podchodzi do tego roztropnie. Zarówno Kasia jak i Tomek bieganie widzą nieco inaczej i inną rolę w życiu mu przypisują.

Czy warto biegać? A jeśli biegać, to jak biegać, żeby sobie nie zrobić krzywdy a poprawić samopoczucie i kondycję?

Dwójka amatorów biegania postanowiła podyskutować o tym. Okoliczności rozmowy są inne niż zwykle. Stacja Zmiana eksperymentuje z nagrywaniem rozmów na wideo. Jeszcze nie wiemy czy ktoś będzie to oglądał, ale rozmową o bieganiu rozpoczynamy nowy etap w podcasterskim życiu.

Tomek wspomina o bardzo dobrych miejscach, które mogą pomóc wam, jeśli szukacie porad doświadczonych biegaczy:

  • Warszawski Biegacz, czyli Bartosz Olszewski http://warszawskibiegacz.pl/ to najlepsze źródło wiedzy dla tych, co chcą przebiec np. Maraton i doskonalić swoje wyniki,
  • Edwin Zasada na blogu Zabij Grubasa dokumentuje swoje nowe życie, w którym sport, zdrowie, żywienie zajmuje ważne miejsce http://zabijgrubasa.pl/.

W Trójmieście Tomek poleca treningi z Łukaszem w ramach Biegaj z Głową http://biegajzglowa.nazwa.pl/ w soboty i niedzielę rano oraz treningi, dające świetną zaprawę przed biegami, na stadionie lekkoatletycznym AWFiS w Gdańsku w każdą sobotę o 9:30 w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam, bo Lubię http://biegambolubie.com.pl/.

Zajrzyjcie tam, jeśli szukacie treningów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Warto też czasem poszukać na Polska Biega, serwis Gazeta.pl ciekawych tras, ciekawych biegów, ludzi, historii ludzkich zmagań itd. Tomek tam często zagląda: http://bit.ly/2vOwmpG

Wspominamy rozmowę z rechabilitantami, Mateuszem Jurcabą i Jacekiem Dolnym: http://bit.ly/2AlERHS  warto do niej wrócić.

Tomek mówi, że zmienił swoje odżywianie. Pisze więcej o tym na swoim blogu: http://bit.ly/2ioWUEQ

A poza tym, kto odsłucha ten podcast, usłyszy jak Tomek naśladuje Kasię Nosowską.

Ktip o dziesięciu tysiącach kroków: http://bit.ly/2sthkRx

W Gdańsku mamy biegają z Natalią: http://trimama.pl

Można zapytać o bieganie Mirka, najlepiej poprzez Twittera: http://bit.ly/2zydRIf

Jak możesz słuchać podcastu?

Możesz słuchać na tym blogu.

Ale możesz też słuchać nas na dowolnym odtwarzaczu mp3. Plik powinieneś pobrać z tego bloga, a następnie wgrać go na swój odtwarzacz.

Z wygody polecamy ostatni sposób, czyli słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Robimy podobnie i jesteśmy zadowoleni, ponieważ ulubione podcasty można mieć ze sobą, by słuchać je w każdym miejscu i dowolnym czasie.

Śledź podcast Stacja zmiana na: iTunes | Android | RSS

Prosimy, oceń nasz podcast

Jeżeli zechcesz nam w jakiś sposób podziękować za naszą pracę, najlepszym sposobem, będzie pozostawienie opinii w iTunes.

Dzięki temu, że to zrobisz, podcast Stacja Zmiana będzie widoczny i ułatwi nam docieranie do słuchaczy.

Możesz to zrobić klikając na linka poniżej:

-> Link do podcastu w iTunes

Transkrypcja:

wkrótce

Scroll to top