KTIP

15 aplikacji dbających o środowisko

Zapraszam do zapoznania się z piętnastoma aplikacjami, które mogą pomóc nam wyrobić dobre nawyki w dbaniu o środowisko. Zainspirowana organizowaniem Slot Pomorze i tematami, które będą podjęte podczas tego wydarzenia, zdecydowałam się przejrzeć swoje aplikacje w telefonie oraz odszukać nowe, które pomogą w dbaniu o środowisko w codziennym życiu. Stwierdziłam, że nie ma ich wcale tak dużo, więc wydaje mi się, że rozkwit aplikacji, które będą pomagały nam w dbaniu o naszą ziemię jest dopiero przed nami.

Plant Nanny – picie wody z kranu

https://bit.ly/2QCP8J9

Odpoczynek od telefonu

https://bit.ly/32DgnsO

Obecnie Forest zasadził 859 763 drzew. Forest współpracuje z organizacją zajmującą się sadzeniem drzew – Trees for the Future i dzięki temu sadzi prawdziwe drzewa.

Organizacja sadzaca drzewa: https://bit.ly/3lw0FrP

Sadzenie drzew w Gdańsku

https://bit.ly/3bcBPZf

Milion drzew w Warszawie – plusy i minusy aplikacji – UM Warszawa

https://bit.ly/3b7vHle

Czyste miasto Gdańsk – wyszukiwarka podpowiadająca, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad; spersonalizowany harmonogram odbiorów poszczególnych frakcji czy też “przypominajki” o objazdowych zbiórkach “gabarytów” i odpadów niebezpiecznych – znaleźć można w dostępnionej właśnie, bezpłatnej aplikacji na smartfony Czyste Miasto Gdańsk.

https://bit.ly/2G2rTGj

Vinted

https://bit.ly/32DR3CT

Vintage Beauty Bazar

Przepiekne ubranai z drugiej ręki od mojej przyjaciółki Marty:

https://bit.ly/34MHswn

Zdrowe zakupy

https://bit.ly/3hJ1onh

Uratuj przed śmieciarką – grupy na FB

ResQ Club – posiłki za pół ceny

https://bit.ly/2DgHIs6

W ResQ uratuje jedzenie przed bezsensownym zmarnowaniem z restauracji, kawiarni, piekarni i sklepów spożywczych w pobliżu. Strona internetowa: https://bit.ly/2Dgblty

Too Good To Go – Rewolucja na wynos!

https://bit.ly/3hIAxrD

Więcej o tej aplikacji: https://bit.ly/32DjQYm

„Idea jest prosta. Aplikacja łączy restauracje, sklepy, a nawet cukiernie, którym nie udaje się sprzedać całego przeznaczonego na dany dzień jedzenia, z tymi, którzy chętnie by coś przekąsili. Dzięki temu żywność zamiast być wyrzucana na śmietnik, jest wrzucana na ząb, czyli ląduje tam, gdzie jej miejsce.”

Foodsi

https://bit.ly/3luyHwF

Quit Meat  – jak jeść mniej mięsa

https://bit.ly/2EIAeyl

Każdy taki bezmięsny dzień przeliczany jest w Quit Meat na najróżniejsze korzyści dla środowiska. Aplikacja pokazuje na przykład teoretycznie zaoszczędzone metry sześcienne wody, której ogromne ilości potrzebne są do hodowli zwierząt, albo o ile mniej dwutlenku węgla zostałoby danego dnia wyprodukowane.

Charity Miles – aplikacja, która śledzi naszą aktywność fizyczną, a każdy za kilometr sponsorzy płacą na cele charytatywne.

https://bit.ly/34PG2B4

Do – ślad węglowy, czyli suma emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez daną osobę, wydarzenie, produkt lub korporację.

https://bit.ly/3lvIDpR

Enfuce

https://bit.ly/3bmt5Ad

Slot Pomorze – 12 września od 11:00 do 20:00 przed Muszlą w Gdyni. O moim camino opowiem o godzinie 16:00 w namiocie Story of the soul. Zapraszam z całego serca!

https://bit.ly/2EPSq9a

 

Jak możesz słuchać podcastu?

Możesz słuchać na tym blogu.

Ale możesz też słuchać nas na dowolnym odtwarzaczu mp3. Plik powinieneś pobrać z tego bloga, a następnie wgrać go na swój odtwarzacz.

Z wygody polecamy ostatni sposób, czyli słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Robimy podobnie i jesteśmy zadowoleni, ponieważ ulubione podcasty można mieć ze sobą, by słuchać je w każdym miejscu i dowolnym czasie.

Śledź podcast Stacja zmiana na: iTunes | Android | SoundCloud | Twitter | Overcast |  RSS | SpotifyYouTube

Prosimy, oceń nasz podcast

Jeżeli zechcesz nam w jakiś sposób podziękować za naszą pracę, najlepszym sposobem, będzie pozostawienie opinii w iTunes.

Dzięki temu, że to zrobisz, podcast Stacja Zmiana będzie widoczny i ułatwi nam docieranie do słuchaczy.

Możesz to zrobić klikając na linka poniżej:

-> Link do podcastu w iTunes

 

 

Scroll to top